Limon Ağacı 3. Dış Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Toplantı Tarihi ve No’su       :12 Ekim 2017 / Dış Değerlendirme Toplantısı- 3

Toplantı Saati            :16.00

Toplantı Yeri                          :Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Proje Ofisi

GÜNDEM MADDELERİ

 

 1. Açılış ve Yoklama
 2. Yeni Döneme Hazırlık Çalışmaları
 3. Sürdürülebilirlik
 4. Kapanış Toplantısı
 5. Dış Değerlendirme Toplantısı
 6. Dilek ve Temenniler
 7. Kapanış.

 

AÇIKLAMALAR:

 1. Yeni eğitim-öğretim yılında hedeflenen 300 öğrenci sayısına ulaşmak için kalan 25 öğrenci için proje okullarının müdürleri ve rehber öğretmenlerle görüşmeler yapılacaktır. Vakfın gönüllü psikologları ile görüşmeler devam edecek ve psikologlar okullara giderek sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerle öğrenci tespiti yapmaları konusunda görüş birliğine varıldı. Atölye çalışmaları proje ofisinde yer alan laboratuarda cumartesi günü devam etmesi ve yeni gelen öğrencilerin karikatür ve yaratıcı yazarlık çalışmalarına katılmaları konusunda teşvik edilmesi kararı alınmıştır.

 

 

 1. Projenin devam edilebilirliği ile ilgili görüş ve düşünceler proje ekibi tarafından dile getirilmiştir. Projenin beklenen başarıya ulaşması ve yeterli öğrenci sayısına ulaşılması ile ilgili Kaymakam Harun Kaya ile görüşülecek ve aynı okulda projenin sürdürülebilirliği ile ilgili toplantı yapılması konusunda randevu alınarak proje çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Projenin nihai raporunun sunulması ile birlikte, Limon Ağacı Danışma Merkezi ilçede yer alan tüm ilkokul ve ortaokullarda hizmet vermeye devam etmesi konusunda kaymakamdan destek istenecektir.

 

 1. Projede sonlara yaklaşılırken kapanış toplantının yapılması ve içeriği hakkında son değerlendirmeler yapıldı. Atölye faaliyetlerinde yapılan resim, karikatür ve origami çalışmalarının sergilenmesi, yaratıcı yazarlık atölye faaliyetlerinde bulunan öğrencilerin yazdıkları oyunları drama çalışmasına katılanlar tarafından oyun şeklinde sergilenmesi gibi etkinliklerin proje kapanış toplantısında gösterilmesinin verimli olacağı hususu belirtildi. Atölye çalışmalarını gerçekleştirilen öğretmenlerle tekrar bir araya gelinmesi, konu ile ilgili ayrıntılı görüşülmesi ve hazırlık çalışmalarına başlanması hususu görüşüldü. Kapanış toplantısı tarihinin 30 Kasım ya da 7 Aralık olması hususunda görüş birliğine varıldı. Son Dış Değerlendirme toplantısından sonra kesin karar verilerek kapanış toplantısı tarihi belirlenmesi kararı alınmıştır.
 2. Dış Değerlendirme toplantılarının sonuncusu olan 4. Toplantının 16 Kasım tarihinde yapılmasına ve projedeki tüm çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılmasına karar verilmiştir.
 3. Toplantı sonunda dilek ve temenniler sunulmuştur.
 4. Kapanış.

Proje Ekibi:

 

Gökçe Mamati

Klinik   Psikolog

 

Gökçe Geyik

Klinik   Psikolog

 

Yasemin Bilsel İlgün

Sosyal Hizmet Uzmanı

 

Fatoş Üstün

Vakıf Kurucusu

 

Gülhan Kocabıyık

İNSEV K.çekmece Yöneticisi

Işın Kılıçaslan

İNSEV  Yöneticisi

 

Gökhan Sencer

Proje Koordinatörü

 

Şule Erdoğdu

Proje Koordinatör Yrd.

 

Zeki Kılıçaslan

Vakıf Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir